• تاريخ :
     ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ 
گزارش روز اول بازدید هیئت عالی رتبه دانشگاه رجب طیب اردوغان تركیه از پژوهشكده چای

گزارش روز اول بازدید هیئت عالی رتبه دانشگاه رجب طیب اردوغان ترکیه از پژوهشکده چای

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده چای در روز شنبه مورخ هشتم مهر ماه 1402 هیئت عالی رتبه دانشگاه رجب طیب اردوغان شهر ریزه ترکیه از پژوهشکده چای بازدید نمودند.

در این بازدید ابتدا جلسه‌ای خصوصی بین این هیئت با مسوولین سازمان تحقیقات، آموزش وترویج کشاورزی و موسسه تحقیقات علوم باغبانی و پژوهشکده‌ چای، پژوهشکده مرکبات و میوه‌های نیمه‌گرمسیری و پژوهشکده گلخانه‌ها و محیط‌های کنترل شده برگزار شد. در این نشست تخصصی، طرفین در مورد انتقال دانش و تجارب علمی در زمینه محصولات باغبانی مشترک دو کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند. سپس، جلسه‌ای عمومی با مشارکت بخش خصوصی از جمله کارخانه‌داران و باغداران پیشروی چای برگزار شد که در این جلسه مسایل کلی در زمینه پیشرفت و توسعه چای دو کشور ایران و ترکیه مطرح گردید. در ادامه بازدیدی از کارخانه چایسازی شهید اسلامی (هوختیف)، گلخانه‌ها و باغ الگویی شهید اسلامی صورت گرفت.

بعد از صرف ناهار، بازدید از موزه تاریخ چای و باغ گیاه‌شناسی ایستگاه گل و گیاهان زینتی لاهیجان انجام شد و مهمانان ضمن بازدید از ایستگاه و امکانات ایستگاه، از کلکسیون بلوبری مستقر در ایستگاه نیز دیدن کردند.

در انتهای برنامه، امروز، جلسه‌ای در سالن جلسات شورای شهر لاهیجان با حضور فرماندار، شهردار و اعضای محترم شورای شهر برگزار شد. در این جلسه صمیمی طرفین به برقراری همکاری‌های مشترک تاکید داشتند که در این زمینه پیشنهاد شد مراحل اداری خواهرخواندگی دو شهر لاهیجان و ریزه ترکیه به عنوان پایتخت‌های چای دو کشور پیگیری شود.

 

 

sam_4038.jpg                  img_0665.jpg  img_8708.jpg  img_8716.jpg 

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    6.1.9.0
    V6.1.9.0