• تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ 
برگزاری دوره آموزشی عملی اصلاح الگوی كشت چای در اراضی شیب‌دار با همكاری مشترك پژوهشكده چای و سازمان چای كشور

برگزاری دوره آموزشی عملی اصلاح الگوی کشت چای در اراضی شیب‌دار با همکاری مشترک پژوهشکده چای و سازمان چای کشور

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده چای، در روز دوشنبه مورخه ۲۲ دی ماه ۱۳۹۹ در مناطق چای‌کاری کتشال شهرستان لاهیجان و آبچالکی شهرستان لنگرود با همکاری مشترک پژوهشکده چای موسسه تحقیقات علوم باغبانی و سازمان چای کشور؛ دوره‌های آموزشی عملی اصلاح الگوی کشت چای در اراضی شیب‌دار برای چایکاران، کارشناسان اجرایی و مروجان پهنه مناطق موصوف برگزار گردید.

    در این دوره‌های آموزشی عملی، توسط مهندس بهروز علی‌نقی‌پور رییس ایستگاه تحقیقات چای شهید افتخاری شفت (فشالم) پژوهشکده چای؛ به صورت عملی اصول تغییر الگوی کشت باغ‌های چای در اراضی شیب‌دار مناطق چایکاری گیلان (کتشال لاهیجان و آبچالکی لنگرود) برای حاضرین تشریح و توضیح داده شد. در این دو دوره آموزشی عملی، رییس ایستگاه تحقیقات چای فشالم پژوهشکده چای به سوالات حاضران پاسخ داد. لازم به توضیح است که اصلاح الگوی کشت در اراضی شیب‌دار مناطق چایکاری یکی از موضوعات اولویت‌دار پژوهشکده و سازمان چای بوده و مورد حمایت صندوق تخصصی چای نیز می‌باشد که سعی بر توسعه این مهم در مناطق چایکاری با اراضی شیب‌دار است که الگو کشت مناسب ندارند و باغ‌های چای در جهت شیب سابقا احداث شده‌اند.

   شایان ذکر است که در منطقه چای‌کاری آبچالکی لنگرود، مهندس جهانساز رییس سازمان چای و مهندس سازنده سرپرست معاونت بهبود تولیدات چای سازمان حضور یافتند.

  

  

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0