• تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ 
بازدید رییس پژوهشكده چای از ایستگاه‌های تحقیقاتی چای شهدای رضوانشهر (سكام) و شهید افتخاری شفت (فشالم)

بازدید رییس پژوهشکده چای موسسه تحقیقات علوم باغبانی از ایستگاه‌های تحقیقاتی چای شهدای رضوانشهر (سکام) و شهید افتخاری شفت (فشالم(

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده چای، در روز یک‌شنبه مورخه ۱۴ دی ماه ۱۳۹۹؛ دکتر سراجی رییس پژوهشکده چای موسسه تحقیقات علوم باغبانی به اتفاق آقایان مهندس ذبیح‌الله عاشوری هماهنگ‌کننده امور ایستگاه‌های اختصاصی تابعه پژوهشکده چای و مهندس سعید سیدی تولیدکننده بزرگ انواع نهال محصولات کشاورزی در گیلان (بخش خصوصی) از ایستگاه‌های تحقیقاتی شهدای رضوانشهر (سکام) و شهید افتخاری شفت (فشالم) بازدید نمودند. در بازدید از ایستگاه تحقیقات چای رضوانشهر، آقای مهندس بهروز علی‌نقی‌پور رییس ایستگاه تحقیقات چای شهید افتخاری شفت (فشالم) نیز حضور داشتند. در بازدید انجام شده از ایستگاه رضوانشهر، سرپرست محترم ایستگاه آقای مهندس هادی غلام‌نیا‌فومنی به معرفی ایستگاه پرداخت و توسط رییس پژوهشکده، پتانسیل و توانمندی‌های ایستگاه در عرصه تولید و تکثیر نهال محصولات باغی به‌ویژه تولید نهال چای (خاصه از ارقام تازه معرفی شده کاشف و لاهیج) در حدود چهار هکتار از عرصه‌های این ایستگاه، تبیین و تشریح گردید و معرفی لازم برای سرمایه‌گذار بخش خصوصی به انجام رسید.

     پس از بازدید از ایستگاه رضوانشهر، تیم با مراجعه به ایستگاه تحقیقات چای شهید افتخاری شفت (فشالم) از آن ایستگاه خصوصا از خزانه‌های تولید و تکثیر نهال چای بازدید نمودند و توسط مهندس علی‌نقی‌پور توضیحات لازم در خصوص پتانسیل‌ها و توانمندی‌های ایستگاه ارائه گردید.

     در این بازدید که به منظور معرفی دو ایستگاه برای سرمایه‌گذار بخش خصوصی در حوزه‌ی تولید و تکثیر نهال به انجام رسید؛ بخش خصوصی از مشارکت فنی در موضوع استقبال نمود و مقرر شد اقدامات لازم در چهارچوب آیین‌نامه‌های سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی صورت پذیرد. لازم به توضیح است که تولید انبوه ارقام معرفی شده جدید چای توسط پژوهشکده و توسعه آن‌ها به کمک بخش خصوصی مورد حمایت ویژه سازمان چای کشور و صندوق تخصصی حمایت از توسعه صنعت چای می‌باشد.

 

          

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0